Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Yazının İçindekiler

Okul hayatına ilk adımı atarken çocuklarla birlikte ebeveynlerin de düşündürücü süreçleri başlıyor. Bu süreç dünya genelinde çocuk ve ebeveyn arasında gerçekleşen ilk ayrılma, kaygılanma durumu olarak nitelendirebilir. Ebeveynlerin, Çocuğum okula hazır mı? Okula ne zaman başlayacak? Okula hazır olduğu nasıl anlaşılır? gibi çocuk ile okul arasındaki uyumu düşündüren daha fazla sorular zihinlerinde yer alır. Bu süreçler için ebeveynlere çözüm yolu gösterebilecek Metropolitan Okul Olgunluğu Testini tanıyalım.

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi İstanbul

İstanbul’da Metropolitan Okul Olgunluğu Testi yaptırmak isteyen kişiler Therapia Psikoloji ile iletişime geçip randevu alabilirler.

METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUĞU TESTİ NEDİR?

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ebeveynlerin “Çocuğum okula başlamaya hazır mı?” sorusunu yanıtlar. Çocukların okula başlamaya uygun olup olmadığını belirten okulun gerektirdiği kurallara ve öğrenmeye ne kadar hazır olduğunu sonuçlandırır. Metropolitan testi zekayı değil okula hazırlıkta akademik düzeyi ölçer.

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi Ne Kadar Sürer?

Metropolitan okul olgunluğu testi yaklaşık 30 dakikada yapılır. Kelime anlama, cümleler, genel bilgi, eşleştirme, sayılar, kopya etme şeklinde 6 ayrı başlıkta değerlendirilir.

METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUĞU TESTİ NEDEN YAPILIR?

Okula başlayacak çocuklarda birinci sınıf talimatlarını anlamaya, kurallara uymasına, öğrenmeye zihinsel, bedensel, duygusal ve sosyal açıdan hazırlık durumunu değerlendirmek amacıyla uygulanmaktadır.

METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUĞU TESTİ KAÇ YAŞA UYGULANIR?

Metropolitan okul olgunluğu testi 4-6 yaş aralığındaki çocukları yapılmalıdır. Ailelerin, çocukları okula başlamadan çocuklarına bu testi yaptırmaları çocuğun okula ne kadar hazır olduğunu anlamalarını sağlar.

METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUĞU TEST ÜCRETİ NE KADAR?

Metropolitan okul olgunluğu testinin ücretini öğrenmek için whatsapp hattımızdan veya bizleri arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bilgi ve randevu almak için