Gaziosmanpaşa Psikolog

Gaziosmanpaşa, İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri. Gaziosmanpaşa civardaki ilçelere göre daha hareketli olduğundan iş yeri sayısı oldukça fazladır. Gaziosmanpaşa psikolog arayan kişilerin bir bölümü ilçede ikamet eden kişiler olduğu gibi, bir bölümü de Gaziosmanpaşa’da çalışan kişilerden oluşur. Psikolojik destek almak isteyen kişilerin sorunları kendi özellerinde çok çeşitli olabiliyor. Bazı kişiler özel yaşamlarındaki sorunlarından dolayı destek almak isterken, bazılarının psikoterapi talebinin sebebi iş yaşamında karşılaştığı sorunlar olabiliyor. 

Gaziosmanpaşada psikolog arıyorsanız doğru yerdesiniz. Size en yakın psikolog Therapia Psikoloji’de Gaziosmanpaşa Meydanda bulunuyor.

Gaziosmanpaşa Psikolog Fiyatları

Gaziosmanpaşa psikolog fiyatları herkes tarafından merak edilmektedir. Fakat fiyatlar terapinin türüne, terapiyi yapacak kişinin yetkinliklerine göre değişiklik göstermektedir. Siz de bize mesaj veya arama yoluyla ulaşarak fiyat sorabilirsiniz.

Gaziosmanpaşa En İyi Psikolog

Gaziosmanpaşada en iyi psikolog arıyorsanız doğru yerdesiniz. Therapia Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık Merkezi size alanında uzman klinik psikologlar, psikologlar, pedagoglar, aile danışmanları ile en iyi hizmeti sunacaktır. Gaziosmanpaşa en iyi pedagog arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bireysel Terapi Nedir?

Bireysel terapi, danışanın bir terapistle bire bir olarak psikolojik danışmanlık aldığı bir terapi şeklidir. En popüler terapi şekli olan bireysel psikoterapi, dinamik ve bilişsel-davranışçı terapi dahil olmak üzere birçok farklı tedavi stilini kapsayabilir. Psikologlarımız bu psikoterapi yaklaşımlarından en hızlı sonuç alabileceğini düşündüğü yaklaşımı kullanır.

Psikanaliz, eski filmlerde sıklıkla gördüğümüz bir terapi şeklidir. Terapist kendi fikirlerini enjekte etmez, ancak danışanın duygularını analiste aktarmasına izin verir.

Terapist ve danışanın birbirine odaklanmasına, bir ilişki kurmasına ve müşterinin sorununu çözmek için birlikte çalışmasına olanak tanınır.

Psikoterapi Hangi Durumlarda Faydalıdır?

Psikoterapi, aşağıda bazıları yazılan zihinsel sağlık sorununun tedavisinde yardımcı olabilir:

 • Obsesif-kompulsif bozukluk (OKB), fobiler, panik bozukluğu veya travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) gibi kaygı bozuklukları
 • Depresyon veya bipolar bozukluk gibi duygudurum bozuklukları
 • Alkolizm, uyuşturucu bağımlılığı veya kompulsif kumar gibi bağımlılıklar
 • Anoreksiya veya bulimia gibi yeme bozuklukları
 • Borderline kişilik bozukluğu veya bağımlı kişilik bozukluğu gibi kişilik bozuklukları
 • Şizofreni veya gerçeklikten kopmaya neden olan diğer bozukluklar (psikotik bozukluklar)

Psikoterapinin konusu yalnızca bu tarz durumlar değil, hayatımızda olmasından rahatsız olduğumuz her durum olabilir. Örneğin,

 • Eşinizle veya hayatınızdaki başka biriyle çatışmaları çözmek
 • İş, okul, sınav veya diğer durumlar nedeniyle kaygı veya stresi gidermek
 • Boşanma, sevilen birinin ölümü veya işini kaybetme gibi önemli değişikliklerle başa çıkmak
 • Yolda öfke veya pasif agresif davranış gibi sağlıksız tepkileri yönetmeyi öğrenmek
 • Diyabet, kanser veya uzun süreli (kronik) ağrı gibi devam eden veya ciddi bir fiziksel sağlık sorunuyla başa çıkmak
 • Fiziksel veya cinsel istismardan veya şiddete tanık olmaktan kurtulmak
 • İster fiziksel ister psikolojik bir nedene bağlı olsun, cinsel sorunlarla başa çıkmak
 • Uyumakta veya uykuyu sürdürmekte zorluk çekiyorsanız (uykusuzluk) daha iyi uyumak

Gaziosmanpaşada danışmanlık merkezi arıyorsanız, Gaziosmanpaşa psikolog bilgi veya randevu almak için bizimle iletişime geçin.

Ara

Favori Gönderiler

Bilgi ve randevu almak için