Esenler Psikolog

Esenler Psikolog desteği; sosyal hayatınızı, ikili ilişkilerinizi, hayata bakış açınızı iyileştirmek ve geliştirmek için hizmetinizdedir. Therapia Psikolojik Danışmanlık Merkezi kurucusu, aynı zamanda Psikolog&Aile Danışmanı olan Gözde Göl Acar ve ekibi, Çocuk Terapisi, Yetişkin Terapisi, Ergen Terapisi, Çift Terapisi, Aile Terapisi ve Online Terapi hizmetleri ile, hayatınıza yaşam kalitenizi artırmak için yanınızdadır.

Psikolojik destek almak içinkriz anlarına ya da travmatik olay geçmişine sahip olmanız şart değildir. Aksine; kriz anları yaşamamak, hayatın zorlukları ile başa çıkabilmek, daha üstün başarı elde edebilmek, sosyal ve ikili ilişkileri en iyi düzeye getirmek, kendinizi daha iyi tanımak, ruhunuzun derinliklerine inmek, bakış açınızı değiştirerek hayatın tadını çıkarmayı öğrenmek, kısacası; daha kaliteli, daha konforlu, daha huzurlu bir yaşam için önem taşır.

Esenler Psikolog Fiyatları

Esenler psikolog fiyatları; kişiye uygulanacak terapi yöntemlerine göre farklılık göstermektedir. Therapia Psikolojik Danışmanlık Merkezi ekibi, danışanları için en doğru teşhis ve en doğru terapi yöntemini belirler.

Esenler En İyi Psikolog

Esenler en iyi psikolog arayan kişiler; Therapia Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ni tercih edebilirler. Alanlarında uzman, pek çok eğitim sertifikasına sahip danışmanlık ekibi; siz ve sevdikleriniz için doğru bir tercih olacaktır.

Psikoterapi Hangi Durumlarda Faydalıdır?

Psikoterapi, sadece akıl hastalığı ile mücadele edenler için değildir. Stres, yoğun duygular veya ve hayatını daha iyi bir hale getirmek isteyen herkes için faydalı olabilir. Psikoterapi yöntemleri, psikolog tarafından kişinin hayat hikayesi dinlenerek, geçmiş ve anlık duyguları göz önünde bulundurularak belirlenir.

Psikoterapinin ana türleri arasında;

 • Kişiler Arası Psikoterapi: Kişiler arası ilişkileri ve bireyin sosyal işleyişini iyileştirmeye odaklanır.
 • Psikanalitik Terapi: Depresyon, travma sonrası stres bozukluğu ve diğer psikolojik bozuklukların tedavisinde kullanılır
 • Bilişsel Analitik Terapi: Kişinin geçmiş davranışlarını ve duygularını araştırmaya odaklanır, olumsuz davranışları iyileştirerek daha iyi seçimler yapmalarına yardımcı olur.
 • Sistemik Psikoterapi: İlişkilerdeki insanların (çift terapisi vb.) etkileşimlerini ve dinamiklerini analiz eder, güçlendirir.
 • Bilişsel Davranış Terapisi: Konuşma terapisi türlerinden biridir.  Kişinin yaşamında; davranış, düşünce vb. olumlu değişiklikleri sağlar.

Psikoterapi, bazı zihinsel sağlık sorunlarının tedavisinde de yardımcı olur. Örneğin;

 • Obsesif-kompulsif Bozukluk (OKB),
 • Depresyon veya Bipolar Bozukluk gibi duygudurum bozuklukları
 • Alkolizm, uyuşturucu, kişi bağımlılığı
 • Anoreksiya -Bulimia gibi yeme bozuklukları
 • Borderline Kişilik bozukluğu veya bağımlı kişilik bozukluğu gibi kişilik bozuklukları
 • Şizofreni ya da gerçeklikten kopmaya neden olan diğer bozukluklar (psikotik bozukluklar)

Esenler Psikolog arayan kişiler bizimle iletişime geçebilirler.

Ara

Favori Gönderiler

Bilgi ve randevu almak için