Psikolog Nihal Gazi Lisans eğitimini, İstanbul Üsküdar Üniversitesinde tamamlamıştır. Uzmanlığına devam etmektedir.
Psikolog Nihal Gazi, iş hayatı boyunca mesleğinin farklı alanlarında çalışmalar yürüterek toplumumuzda psikoloji sektörüne dair bilgi ve birikimlerini tecrübeye dönüştürme fırsatı elde etmiştir. Lisans eğitimi boyunca Çapa Araştırma Hastanesinde Öget Öktem’in yanında araştırmalarına devam etmiştir. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde bir dönem boyunca stajını tamamlayan Psk. Gazi, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, Spontan Danışmanlık Merkezi, Fatih Otizm, Üsküdar RAM, Validebağ Fen Lisesi, Doğa Huzur Evi, Ece-Mer Rehabilitasyon Merkezi gibi yerlerde mesleki tecrübelerini geliştirmiştir.
Psk. Gazi, meslek hayatı boyunca birçok seminer, kongre ve söyleşilere katılımcı ve konuşmacı olarak katılmanın yanında Travma Sonrası Stres Bozukluğu ve Psikolojik İlk Yardım Eğitimi, Wısc-R Zeka Testi Eğitimi, Çocuk Resimlerini Psiko-Pedagojik Açıdan Yorumlama Eğitimi, Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi, Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi, Oyun Terapisi Eğitimi, Masal ve Kum Terapi, Filial Oyun Terapisi Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Çocuk ve Ergenler İçin Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Çocuk Objektif Testleri, Cinsel Terapi alarak çalışmalarını devam ettirmektedir.
Psk.Gazi, çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır. Çocukluk ve ergenlik sorunları ile çalışmakta ve anne-baba danışmanlığı yapmaktadır. Depresyon, disleksi, özgül öğrenme güçlüğü, kaygı bozuklukları, sınav kaygısı, sosyal kaygı, dikkat eksikliği, davranış ve uyum problemleri, okul fobisi ve öfke kontrolü gibi psikolojik sorunlarla çalışmaktadır.
Depresyon, Kaygı Bozuklukları, Panik atak, Obsesif kompulsif bozukluk, Yeme bozuklukları, Travmaya bağlı sorunlar, Fobiler, İlişki sorunları, Yaşama dair sorunlar, öncelikli ilgi alanları olmakla birlikte, tüm psikolojik bozukluklarla çalışmaktadır.
Psk. Gazi Etiler Irmak Psikolojik Danışmanlık Merkezinde psikolog ve eğitim koçluğu yapmış aynı zamanda hafta sonları Yaratıcı Drama Eğitmeni olarak 10 kişilik çocuk gruplarına sanat, oyun ve müzik terapi atölyeleri düzenlemiştir. Özel Melodi Rehabilitasyon Merkezinde 2 yıl psikolog kurum müdürü olarak çalışmıştır. Şuan özel anaokullarında psikolog olarak göreve devam edip Therapia Psikolojik Danışmanlık Merkezinde danışan almaktadır.

Ara

Favori Gönderiler

Bilgi ve randevu almak için